Ruszanie się siekaczy u 9-latki

Witam Szanowni Państwo moja córka za kilka dni skończy 9 lat i ruszają się jej dwa dolne siekacze czy to możliwe że są to mleczaki, góra tak lecz nie pamiętam czy z dołu jej wypały.Serdecznie pozdrawiam Aśka.

Witam. Na pewno są to mleczaki ( stałe zęby nie "ruszają się" ), lecz jest to wyrzynanie opóźnione. Dolne siekacze powinny wypaść w 6-7 roku życia. Powinna Pani udać się do dentysty,który stwierdzi jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy. Opóźnione wyrzynanie zębów spotyka się w niektórych chorobach i zespołach chorobowych. Należą do nich: otyłość dziecka, niedoczynność przysadki mózgowej i tarczycy, niedobór witaminy A i D, krzywica i inne. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Obawiam się ,że jedynym rozsądnym wyjściem jest wizyta u stomatologa. Bez zbadania nie można orzec czy są to zęby mleczne , czy z jakiegoś powodu pojawiła się ruchomość stałych.