Ruszanie się zęba znajdującego się obok wyrwanego

Witam, 2 tygodnie temu usuwałam dolną szóstkę, zabieg był dość ciężki bo lekarz wyciągał tą szóstkę po kawałkach, dziura w dziąśle jest dość głęboka. Mam pytanie kilka dni po zabiegu zauważyłam że delikatnie rusza mi się piątka obok wyrwanego zęba i przy gryzieniu pokarmu boli . Czy to się unormuje gdy zrośnie się dziąsło? Ile to może trwać? Czy może powinnam zrobić prześwietlenie tego zęba bo mógł zostać uszkodzony przy rwaniu szóstki?

Bez diagnostyki obrazowej trudno określić przyczynę.
Jeżeli jest to powikłanie po usunięciu to minie sam ale jeżeli rozwija się niezależnie to może być tylko gorzej.