Rwa kulszowa a wskazania do hospitalizacji

Rwa kulszowa, kiedy hospitalizacja jest nieunikniona? Do jakiego momentu można próbować zastrzyki przeciw zapalne i przeciwbólowe oraz blokady.. Przy lerzeniu bol jest znosny nawet nie odczuwalny jednak stanie lub chodzenie wywołuje okropny bol, siedzenie tylko w dziwnej pozycji jest możliwe. Nie wiem ile można próbować w domu gdyż nie ukrywając nie chce do szpitala ale tez nie chciała bym pogorszyć swojego stanu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma jasno określonych kryteriów kiedy konieczna jest hospitalizacja. Wszystko zależy od indywidualnych danych konkretnego pacjenta, tj. nasilenia objawów, długości ich trwania, stosowanego leczenia oraz jego efektów. O tym, czy powinna być Pani hospitalizowana powinien zatem zdecydować lekarz POZ.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można tego tak rozpatrywać. Jeżeli objawy są ciągle obecne i nie ustępują po leczeniu należy zgłosić się do neurochirurga.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Decyzja o hospitalizacji powinna być podjęta na podstawie wywiadu, badania fizykalnego oraz oceny wyników badań dodatkowych. Proszę zatem udać się do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o ewentualnej hospitalizacji.