Rwa kulszowa i bóle nogi

CIERPIE NA RWE KULSZOWA I OD DWUCH TYGODNI NIE SPIE PO NOCACH MAM STRASZNE BULE LEWEJ NOGI ZROBIONE WSZYSTKIE POTRZEBNE BADANIA LEKARZ NEURLOG DAL MI TYLKO TABLETKI PRZECIW BULOWE JEDNA WIECZUR DRUGA RANO ORAZ PAS OTTOBOCK NIC NIE POMAGA PROSZE O POMOC BO BARDZO CIERPIE!!!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Właściwe leczenie rwy kulszowej wymaga przede wszystkim określenia przyczyny podrażnienia korzeni rdzeniowych nerwu kulszowego poprzez badania obrazowe kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego CT (tomografia komputerowa)oraz MRI (rezonans magnetyczny).
Leczenie zachowawcze rwy kulszowej opiera się przede wszystkim na leczeniu farmakologicznym oraz wspomagane jest odpowiednią rehabilitacją. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie małoinwazyjnego zabiegu operacyjnego.