Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rwa kulszowa i przepuklina a codzienne chodzenie na basen

Dzień dobry, Pod koniec maja br miałema atak rwy kulszowej. Od tamtego czasu przeszedłem rechabilitacje, leczenie farmakologiczne jednak dolegliwości nie ustąpiły w całości. Nadal nad ranem budzi mnie dokuczliwe kłucie w pośladku oraz łydce. Wykonałem MR okazało się, że mam przeuklinę na poziomie L5-S1 na 9 mm z kompresją korzenia nerwowego. Operacje mam wyznaczoną na wrzesień br. Codziennie chodzę na basen czy może mi to zaszkodzić ? Pływam na plecach. Dodatkowo wykonuje ćwiczenia.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Powinien Pan porozmawiać z prowadzącym rehabilitantem. Rehabilitant pomoże dobrać ćwiczenia, wskaże które formy ćwiczeń i aktywności są pomocne w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Generalnie pływanie na plecach należy do polecanych form ruchu przy schorzeniach kręgosłupa.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0

Dzień dobry, Przy dolegliwościach odcinka lędźwiowego zalecane jest pływanie stylem grzbietowym (na plecach). Rozciąga się jego dolny odcinek, rozluźniają napięte mięśnie szyi oraz wzmacniane są mięśnie przykręgosłupowe. Pozdrawiam serdecznie.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety