Rwa kulszowa i przepuklina a codzienne chodzenie na basen

Dzień dobry, Pod koniec maja br miałema atak rwy kulszowej. Od tamtego czasu przeszedłem rechabilitacje, leczenie farmakologiczne jednak dolegliwości nie ustąpiły w całości. Nadal nad ranem budzi mnie dokuczliwe kłucie w pośladku oraz łydce. Wykonałem MR okazało się, że mam przeuklinę na poziomie L5-S1 na 9 mm z kompresją korzenia nerwowego. Operacje mam wyznaczoną na wrzesień br. Codziennie chodzę na basen czy może mi to zaszkodzić ? Pływam na plecach. Dodatkowo wykonuje ćwiczenia.

Powinien Pan porozmawiać z prowadzącym rehabilitantem. Rehabilitant pomoże dobrać ćwiczenia, wskaże które formy ćwiczeń i aktywności są pomocne w leczeniu schorzeń kręgosłupa.
Generalnie pływanie na plecach należy do polecanych form ruchu przy schorzeniach kręgosłupa.

Dzień dobry,

Przy dolegliwościach odcinka lędźwiowego zalecane jest pływanie stylem grzbietowym (na plecach). Rozciąga się jego dolny odcinek, rozluźniają napięte mięśnie szyi oraz wzmacniane są mięśnie przykręgosłupowe.

Pozdrawiam serdecznie.