Rwa kulszowa w chorobie Parkinsona

Pytanie dotyczy mojej mamy 67l. z choroba Parkinsona (od 5 lat) , która zmaga się z dolegliwością rwy kulszowej. Od kilku lat pobolewania, a od miesiąca ból nie do zniesienia. Leczona zastrzykami przeciwzapalnymi, sterydami, środkami przeciwbólowymi i zmniejszającymi napięcie mięśniowe- bez efektu. Skutek krwawienie z przewodu pokarmowego- szpital. Wynik rezonansu kręgosłupa wykazał : - Klinowate obniżenie trzonu kręgu l1- od strony przedniej do ok. 1/3 należnej wysokości, w części środkowej z guzkiem Schmorla, nie widać w tej okolicy obrzęku szpiku- stara zmiana po złamaniu kompresyjnym,na tym poziomie patologiczna kyfoza z modelowaniem worka oponowego i napinaniem rdzenia. Wyraźnej stenozy kanału na tej wysokości nie uwidoczniono. - Wyciągniecie przednich i tylnich krawędzi trzonów na poziomach th12-s1. Obniżenie sygnałów krążków międzykręgowych th12-s1 ze szczelinowatym obniżeniem wysokości krążków l2-l3 i l4-l5- zmiany dehydratacyjne i degeneracyjne. -Wielopoziomowe cechy builing disc z uciskiem na worek oponowy z protuzjami. -Na poziomie l3-l4 tylno- pośrodkowa protuzja wpuklająca się do kanału na glębokośc ok 5 mm , ze stenoza bezwzgledną kanału- w wymiarze strzałkowym do 10 mm, ze znacznym zwężeniem zachyłków bocznych, z obustronnym uciskiem na korzenie nerwowe, - na poziomie l5-s1 tylno pośrodkowa protuzja z wpukleniem się do kanału na głębokość ok 5 mm, na tym poziomie stenoza w wymiarze strzałkowym na granicy bezwzglednej do ok. 11 mm, - na poziomie l4-l5 nieduża stenoza boczna bez wyraźnego przylegania do korzeni nerwowych. Wielopoziomowo są zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykręgowych z przerostem wiązadeł żółtych, umiarkowanie wpuklają się do kanału, wyraźnie do otworów miedzykregowych łącznie z wypuklonymi krążkami wywołują wielopoziomowy ucisk na nerwy rdzeniowe, w najwiekszym stopniu po lewej na poziomie l5 -s1. Wielopoziomowo cechy zwyrodnienia tluszczowego trzonów kręgowych. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość wykonania jakiegoś zabiegu bądź operacji, która pozwoli pozbyć się bólu a choroba parkinsona nie dyskwalifikuje do jej wykonania. Dodam, że poza silnym bólem nogi , niemożnością chodzenia i osłabieniem mięśniowym inne zaburzenia nie występują. Bardzo proszę o odpowiedź.

MRI KRĘGOSŁUPA do interpretacji klinicznej, opisane duże zmiany zwyrodnieniowe i pourazowe : " - Klinowate obniżenie trzonu kręgu l1- od strony przedniej do ok. 1/3 należnej wysokości, w części środkowej z guzkiem Schmorla, nie widać w tej okolicy obrzęku szpiku- stara zmiana po złamaniu kompresyjnym,na tym poziomie patologiczna kyfoza z modelowaniem worka oponowego i napinaniem rdzenia. Wyraźnej stenozy kanału na tej wysokości nie uwidoczniono. - Wyciągniecie przednich i tylnich krawędzi trzonów na poziomach th12-s1. Obniżenie sygnałów krążków międzykręgowych th12-s1 ze szczelinowatym obniżeniem wysokości krążków l2-l3 i l4-l5- zmiany dehydratacyjne i degeneracyjne. -Wielopoziomowe cechy builing disc z uciskiem na worek oponowy z protuzjami. -Na poziomie l3-l4 tylno- pośrodkowa protuzja wpuklająca się do kanału na glębokośc ok 5 mm , ze stenoza bezwzgledną kanału- w wymiarze strzałkowym do 10 mm, ze znacznym zwężeniem zachyłków bocznych, z obustronnym uciskiem na korzenie nerwowe, - na poziomie l5-s1 tylno pośrodkowa protuzja z wpukleniem się do kanału na głębokość ok 5 mm, na tym poziomie stenoza w wymiarze strzałkowym na granicy bezwzglednej do ok. 11 mm, - na poziomie l4-l5 nieduża stenoza boczna bez wyraźnego przylegania do korzeni nerwowych. Wielopoziomowo są zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykręgowych z przerostem wiązadeł żółtych, umiarkowanie wpuklają się do kanału, wyraźnie do otworów miedzykregowych łącznie z wypuklonymi krążkami wywołują wielopoziomowy ucisk na nerwy rdzeniowe, w najwiekszym stopniu po lewej na poziomie l5 -S1. Wielopoziomowo cechy zwyrodnienia tluszczowego trzonów kręgowych" . Wynik MRI do interpretacji klinicznej; Ważny stan Pacjenta, objawy kliniczne ze strony kręgosłupa i innych schorzeń, stosowane leczenie . Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, wywiad, badanie, ocena stanu ogólnego, nastroju, trybu życia, omówienie wyników badań i dotychczasowego leczenia, rehabilitacji. Pozdrawiam i zapraszam