Rwa kulszowa w ciąży

Witam jesten w ciazy w2miesiacu. Dopadla mnie rwa kluszowa kazdy lekarz mowi mi ze musj mi to minac samo a ja juz niemoge wytrzymac co moge brac na rwe. Jak biore cieple kapiele dostaje skurcze. Jestem bez radna prosze o pomoc

Dzień dobry,

Proszę dużo wypoczywać w pozycji odciążającej nerw kulszowy- na plecach, z nogami zgiętymi w stawach biodrowych i kolanowych pod kątem prostym (najlepiej podłożyć jakieś poduszki pod nogi). Można spróbować stosować na przemian ciepłe i zimne okłady (chociaż nerwy lubią ,,ciepło" pamiętajmy, że każdy pacjent reaguje inaczej więc proszę spróbować zarówno ciepła jak i zimna ).

Pozdrawiam serdecznie.