Rwący ból nogi po pęknieciu kości strzałkowej

Witam! mam 40 lat i gipsowy bucik od 4 tygodni(pęknięta kość strzałkowa), pojawił mi się od kilku dni rwący ból nogi zarówno pod opatrunkiem(łydka - bo sam staw skokowy nie boli) jak i w części udowej aż do pachwiny...jest to bardzo ostry ból prawie uniemożliwiający chodzenie za kilka dni mam wizytę u ortopedy i być może zdjęcie opatrunku ale nie wiem czy czekać i nie mam pojęcia co to jest??... Dodam że cały czas biorę Clexan...nie mam żadnych obrzęków i przebarwień. Tomasz
40 LAT ponad rok temu

Szanowny Panie,
Z całą pewnością tego typu dolegliwości nie wolno zbagatelizować. W pierwszej kolejności należy wykluczy zakrzepicę żylną (mimo stosowania Clexane może wystąpić, choć zdarza się to dość rzadko). Również należy pomyśleć o ucisku gipsu na nerw strzałkowy lub tzw ciasnocie przedziałów powięziowych - oczywiście zależy to od stanu klinicznego. Sugeruję pilną konsultację u lekarza. W pierwszej kolejności zdjąłbym gips i zbadał całą kończynę.
Pozdrawiam,
Dr n.med. Paweł Kołodziejski
chirurg stopy
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu