Rwący ból w kolanach

Witam. Mam 20 lat i zauważyłam u siebie problemy z kolanami. Od kilku miesięcy (w zasadzie problem pojawił się kilka lat temu, ale nie był tak dokuczliwy) odczuwam rwący ból w kolanach, a przy chodzeniu towarzyszy mi uczucie "przestawiania kości", ostatnio ból pojawił się również w nocy, niemal zawsze pojawia się w czasie miesiączki. Dawniej kolana siniały. Jaka jest tego przyczyna? Dodam jeszcze, że jeden z członków rodziny od dzieciństwa cierpi na RZS. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości wskazują na występowanie nieprawidłowości w obrębie stawów kolanowych. W celu dokładnego ustalenia przyczyny dolegliwości konieczne jest badanie ortopedyczne oraz wykonanie badań dodatkowych. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie.