Rwący ból w udach

Witam, mam 24 lata, jestem studentką. Rok temu pierwszy raz zdarzyła mi się przypadłość, że nie mogłam niemalże chodzić przez łapiący mnie rwący ból w udach (od pośladków po kolana), który się nasilał i odpuszczał. Problem trwał miesiąc, potem minął. Po pół roku sytuacja się powtórzyła. Zlekceważyłam to. Nie uprawiałam wtedy sportu, sporadycznie jakiś fitness. Od trzech miesięcy uprawiam różne sporty, jednak nie obciążam w szczególny sposób mięśni nóg - chodzę na basen, aerobic. Jestem po prostu aktywną osobą. Ponownie wrócił problem z nogami. Zrobiłam badania i wyszedł mi wysoki poziom kinazy kreatynowej- 1250 i podwyższony AST- 47 (norma poniżej 32). Co jest tego przyczyną? Jak to leczyć? Jestem szczupła, staram się zdrowo odżywiać, jem dużo warzyw, ryb, nabiału, chleb razowy. Jestem jednak też osobą pijącą i palącą... Nie wiem, gdzie zasięgnąć porady, jestem załamana i przerażona, gdyż ból uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie :( Proszę o pomoc!

Witam serdecznie!

Zarówno opisane przez Panią objawy jak i wyniki badań są niepokojące i mogą wskazywać na zapalenie mięśni. Niestety na podstawie tak krótkiego wywiadu i bez możliwości przeprowadzenia badania trudno powiedzieć czym jaki jest powód objawów. Jeżeli zażywa Pani jakieś leki proszę uważnie przeczytać ulotki, czasami niektóre leki mogą powodować podobne zaburzenia. Czasami objawy takie towarzyszą innych chorobom tkanki łącznej o podłożu autoimmunologicznym.
Konieczna jest konsultacja z lekarzem, w pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego - lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu zdecyduje o dalszym postępowaniu. Dalsze leczenie powinno być prowadzone przez lekarza reumatologa- lekarz rodzinny wystawia skierowanie do specjalisty. Niestety bez postawienia rozpoznania nie ma możliwości, aby zalecić farmakoterapię.

Pozdrawiam