Rysunek naczyniowo-oskrzelowy płuc wzmożony, sylwetka serca odpowiednia do wieku

Witam. Mam 31 lat. Właśnie otrzymałem wyniki badania RTG o takiej treści: Rysunek naczyniowo oskrzelowy płuc wzmożony. Sylwetka serca odpowiednia do wieku. Pień tętnicy płucnej uwypuklony. Dodam ze od prawie miesiąca mam przeziębienie a od 2 tygodni nieustanny kaszel. Antybiotyki i syropy nie zdają puki co rezultatu. Ponadto od kilku miesięcy znacznie częściej się męczę a podczas zasypiania dziwnie zaczynam oddychać. Proszę o jakieś wskazówki.

Aleksander Ropielewski

Konieczne wykonanie badań krwi i przeprowadzenie badania przedmiotowego, samo badane RTG może jedynie sugerować zastój w krążeniu płucnym. Należy ustalić przyczynę.