Ryzko ciąży po stosunku bez zabezpieczenia w 21 i 22 dniu cyklu

21 i 22 dnia cyklu uprawiałam z chlopakiem seks bez zabezpieczenia. 25 dostałam okres, trwał 6 dni, a 7 to plamienia końcowe. 16 dnia kolejnego cyklu pieściłam się z moim chłopakiem, miał spermę na ręce, ale wytarł ją dokładnie, jakieś 5 min. po tym włożył we mnie palec. Czy jest możliwość zapłodnienia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Do zapłodnienia wystarczy mała ilość nasienia, ale im go więcej, tym szanse rosną. Zarówno przy kontakcie w okolicach 21-22 dnia cyklu (przy cyklach 25 dniowych), jak przy pieszczotach przez Panią opisywanych, szansa na zajście w ciąże jest znikoma. Warto jednak zawsze pamiętać o zabezpieczeniu - unikniecie w ten sposób nerwów i niepokoju związego ze strachem przed niechcianą ciążą.

Pozdrawiam