Ryzyko boreliozy po ukąszeniu kleszcza

Dzięki swojej dobrej uwadze, zauważyłam u siebie kleszcza, był tak maciupki , że wręcz niewidoczny i podejrzewam że w nie długim czasie się dopiero wgryzł i pewnie nie minęło nawet 24 godzin, za to został bąbel czerwony.Czy mimo wszystko jest ryzyko jakiś chorób? Spanikowałam strasznie.

Niestety to ryzyko istnieje. Sugeruję amoxycyline lub azytromycynę. Z badań albo juz teraz LTT albo po ponad miesiący Western Blot IgM