Ryzyko chorób nowotworowych po obuocznej retinoblastomie

Witam, w dzieciństwie przeszłam obuoczną dziedziczną retinoblastom. Chciałabym się dowiedzieć czy obecnie jestem narażona na wystąpienie innego nowotworu ?

chorzy z siatkówczakiem jak i ich rodzeństwo powinni być poddawani badaniom profilaktycznym do chwili potwierdzenia/wykluczenia mutacji. Nosicielstwo takie powoduje także w późniejszym życiu pacjenta podwyższone ryzyko innych pierwotnych nowotworów. Nie opracowano jak dotąd schematów postępowania u ozdrowieńców.