Ryzyko ciąży a stosunek bez zabezpieczenia

Około 2 miesiące temu miałam stosunek z chłopakiem bez zabezpieczenia. Nie doszło jednak do wytrysku. Wykonałam test ciążowy, który wyszedł negatywnie, dwa dni później 4 października dostałam okres był on jednak trochę mniej obfity niż zwykle. Ostatnio zauważyłam ciemne obwódki wokół sutków. Mam bardzo nieregularny okres, ostatnio zmieniłam otoczenie i miałam trochę stresów. Nie dostałam jeszcze okresu, więc zrobiłam kolejny test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Jaka jest możliwość ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo ciąży jest raczej małe ale na pewno nie zerowe. Proponuję udać się do ginekologa celem potwierdzenia/wykluczenia ciąży. Istnieje możliwość iż stres i inne czynniki mogą wpłynąć na opóźnienie krwawienia miesięcznego.