Ryzyko ciąży a tabletki antykoncepcyjne

Witam, mam 19 lat. Od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, po 7-dniowej przerwie tabletki zaczęłam brać we wtorek o godzinie 20, jednak zapomniałam wziąć tabletki w piątek, czyli to była moja 4 tabletka i wzięłam tą tabletkę w sobotę około 8 rano... W sobotę również odbyłam stosunek z moim chłopakiem i wieczorem tabletki już nie wzięłam, a kolejną tabletkę wzięłam dopiero w niedzielę około godziny 14... minęło ponad 24 godziny. Czy możliwe jest żebym była w ciąży? Dodam jeszcze, że kolejną tabletkę wzięłam też w poniedziałek, a później tych tabletek już nie brałam... Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przy tak nieregularnym stosowaniu istnieje niestety dosyć duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę
Aby zachować pełną ochronę antykoncepcyjną należy stosować regularnie tabletki antykoncepcyjne, nie można dopuścić do opóźnień w ich przyjmowaniu dłuższych niż 12 godzin.

Proponuję wykonać test ciążowy po min. 14 dniach od stosunku bądź w czasie spodziewanego okresu.