Ryzyko ciąży a tabletki antykoncepcyjne i antybiotyk

Witam ! Mam pytanie. Czy jest możliwe zajście w ciąże gdy: 23 sierpnia dostałam okres i w ten dzien wzielam pierwsza tabletke antykocepcyjną i biorę ją do dziś o stałej porze. Mój okres trwał 2 dni, jednak 26 sierpnia dostałam antybiotyk na zapalenie pęcherza Augmentin, ale brałam tylko przez 3 dni po 2 tabletki. Przy antybiotyku wiem, że antyk.a jest słabsza i trzeba się dodatkowo zabezpieczać, jednak 1 i 2 września partner skończył we mnie, i moje pytanie brzmi czy jednak jest ryzyko czy nie?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak Pani sama zauważyła antybiotyki mogą obniżac skuteczność antykoncepcyjną tabletek. W przypadku stosunku z wytryskiem istnieje pewne ryzyko ciąży. Nie jestem jednak w stanie określić czy doszło do zapłodnienia. Raczej jest to jednak sytuacja mało realna.