Ryzyko ciąży bez wytrysku

Kochałam się ze swoich chłopakiem 1 grudnia (dni płodne), on nie doszedł we mnie. Okres spóźnia mi się już od 10 dni, nigdy nie miałam regularnej miesiączki. Miewam bardzo delikatne bóle jajników, tak jakbym miała dostać okres, ale go nie mam. Nie mam żadnych objawów ciąży, chociaż jest już 22 dni od stosunku, ale zauważyłam, że brodawki zmieniły kolor na ciemniejszy. Czy ja mogłam zajść w ciążę? Czy porostu za bardzo się stresuję tym wszystkim. Dodam jeszcze, że jestem chora na grypę oraz robię brzuszki.

Lek. Marta Hat

Witam! Jeżeli stosunek odbył się bez zabezpieczenia to ryzyko ciąży istnieje. Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, czasami dyskomfort w podbrzuszu. Więcej stresowych sytuacji, czy zwiększona aktywność fizyczna również mogą wpłynąć na ewentualne przesunięcie się terminu miesiączki. Sugeruję wykonanie testu ciążowego z moczu. Wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. Poza tym proponuję zapoznać się z dostępnymi metodami antykoncepcji, aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji. Pozdrawiam serdecznie!