Ryzyko ciąży po chwilowym włożeniu penisa do pochwy bez wytrysku

witam, czy mozna zajsc w ciaze jesli chlopak tylko wszedl na chwile we mnie i zaraz wyszedl, nie bylo zadnego wytrysku i wydaje mi sie ze tego preejakulatu tak samo, jednak sie troche obawiam;/

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Preejakulat jest wydzieliną, która pojawia się przed wystąpieniem wytrysku. Ilość tej wydzieliny jest różna dla różnych mężczyzn, a jej pojawienia się niestety nie można przewidzieć. Ponieważ preejakulat może jednak zawierać plemniki, istnieje ryzyko zapłodnienia, nawet jeśli wytrysk wewnątrz pochwy nie wystąpi. Na podstawie przedstawionego przez Panią opisu, nie można wykluczyć możliwości zajścia w ciążę. Zalecam wykonanie testu ciążowego i konsultację u lekarza ginekologa.