Ryzyko ciąży po niezabezpieczonym stosunku

Podejrzewam ciążę i potrzebuję pomocy. Ostatnia miesiączka 17-23 stycznia 2011. Cykle 28-35 dni, chociaż najczęściej około 29 dni. W lutym miesiączka powinna się pojawić około 14, a nadal jej brak. Współżyłam w 24,25 i 26 dniu cyklu bez zabezpieczenia. Dodam, że często chodzę oddać mocz, trochę silniej wyczuwam zapachy (ale bez przesady) i czasem po śniadaniu jest mi chwilę niedobrze. W pochwie mam śluz białawy, trochę grudek choć niedużo. Śluzu jest więcej niż zwykle ( zwykle jest delikatnie mokro na 2 dni przed okresem, a teraz śluz jest niezmiennie od około tygodnia). Odczuwam również kłucia czasem po lewej, czasem po prawej stronie, czasem jak na miesiączkę.

Test ciążowy wykonałam dziś rano - brak drugiej kreski, tylko biały ślad pod światło, podobnie dziś popołudniu. Dodam, że przez 2 tygodnie zażywałam orungal (przeleczenie ostateczne po zapaleniu pochwy). Ostatnią tabletkę orungal wzięłam 14 lutego. Byłam już w ciąży i wtedy w ciążę zaszłam równo w 24 dniu cyklu i chyba takie opóźnione owulacje u mnie się zdarzają, chociaż nie prowadzę zapisów, więc pewności nie mam. Moje pytanie: 1. Czy testy z apteki mogły jeszcze wyjść jako negatywne (pink test, pre test)? 2. Czy jeśli jutro zbadam betaHCG z krwi to czy już mogę liczyć na prawidłowy wiarygodny wynik? 3. Czy orungal mógł tak przesunąć miesiączkę czy mam się tym martwi? 4. Proszę o wskazanie dnia kiedy mogę z pewnością potwierdzić lub wykluczyć ciążę? Dziękuję.

Witam!

Wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%, więc teoretycznie w razie ciąży powinien być u Pani dodatni. Najpewniejszym badaniem potwierdzającym ciążę tak jak Pani wspomniała jest badanie betaHCG z krwi, które powinno być dodatnie u Pani już w tym momencie. W razie braku pewności można wykonać
test ciążowy teraz i za kilka dni - w pierwszych dniach ciąży poziom betaHCG się podwaja - taki test z powtórką będzie dostatecznym dowodem wykluczenia ciąży jeżeli w międzyczasie nie będzie Pani współżyła.

Orungal może powodować zaburzenia cyklu miesiączkowego, aczkolwiek jest to rzadkie działanie niepożądane. Ponadto lek ten jest przeciwwskazany w przypadku ciąży, ponieważ może powodować u płodu wady wrodzone.
Dodatkowo do wydłużenia cyklu przyczyniają się dieta, ćwiczenia fizyczne oraz stres (także wynikający z obaw przed ciążą).

Pozdrawiam serdecznie!