Ryzyko ciąży po odbytym pierwszym stosunku metodą przerywaną

Hej, mam pytanie. Dziś był mój pierwszy raz i pamiętam tyle, że leciała krew i był straszny ból. Mam teraz problem, bo z tego co sprawdziłam po stosunku miałam przedostatni dzień płodny. Mam nieregularne miesiączki, czasem nawet nie mam przez dwa miesiące. Wydajne mi się, że nie użyliśmy prezerwatywy, stosunek był trochę przerywany. Mam dopiero co skończone 18 lat i nie chcę być w ciąży. Czy mogę w ogóle zajść w ciążę? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Witam! Ryzyko ciąży istnieje w każdym przypadku niezabezpieczonego zbliżenia. W Pani przypadku do stosunku doszło najprawdopodobniej w trakcie trwania dni płodnych, a zatem ryzyko to jest podwyższone. Ze względu na nieregularne cykle (oraz brak informacji w treści zapytania na temat najdłuższego i najkrótszego cyklu) niemożliwe jest dokładnie ustalenie dni płodnych i niepłodnych, a tym samym ryzyka ciąży. Stosunek przerywany jest bardzo zawodną metodą zabezpieczenia. Jeżeli nie planuje Pani ciąży w najbliższym czasie warto pomyśleć nad inną, skuteczniejszą metodą antykoncepcji. Jeśli miesiączkuje Pani ponad 2 lata, powinna Pani skonsultować się z ginekologiem. Po tym czasie miesiączki powinny być bowiem w miarę regularne. Reasumując, w opisanej sytuacji ryzyko ciąży niestety istnieje. Warto po 14 dniach od zbliżenia wykonać test ciążowy. Pozdrawiam.