Ryzyko ciąży po pęknięciu kondoma

Kochałam się z chłopakiem w dni najbardziej płodne. Za pierwszym razem doszedł do końca w prezerwatywie. Po chwili odpoczynku kochaliśmy się znowu i pękła gumka, ale nie doszło do erekcji. Jednak na prąciu znajdowała się niewielka ilość wydzieliny. Jaka jest ryzyko zajścia w ciążę?

Witam serdecznie!
Nie ma żadnego algorytmu, na podstawie można byłoby wyliczyć w sposób matematyczny ryzyko ciąży. Na podstawie Pani opisu można jednak wysunąć wniosek, iż ryzyko zapłodnienia jest stosunkowo wysokie. Wynika to z faktu, iż:

  • na prąciu pozostała zapewne niewielka ilość nasienia,
  • w trakcie drugiego zbliżenia wydzielony został preejakulat, mogący zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia,
  • były to, jak sama Pani napisała, dni płodne.

W obecnej sytuacji może Pani zdecydować się na zastosowanie antykoncepcji alarmowej.
Pozdrawiam