Ryzyko ciąży po pęknięciu prezerwatywy w końcówce dni płodnych

Witam! Mam 19 lat i bardzo się martwię. Ostatnio współżyłam z chłopakiem i pękła nam prezerwatywa, na szczęście w porę zauważyliśmy i wymieniliśmy ją (dodam, że byłam wtedy w fazie końcowej dni płodnych). 2 dni po stosunku zauważyłam brązową wydzielinę, nie było jej dużo, ale bardzo mnie to zmartwiło. Okres powinnam mieć dopiero za 10 dni, więc naprawdę się martwię. Czy to może być ciąża? Bardzo bolą mnie piersi, więc tym się pocieszam, ponieważ zawsze na tydzień przed miesiączką pojawia się u mnie ten ból. Okres miałam zawsze regularnie, więc to plamienie trochę zbiło mnie z tropu (trwało ono 2 dni). Liczę na szybką odpowiedź i jakąkolwiek pomoc. :(

Witam serdecznie! Niestety niemożliwe jest ustalenie przyczyny plamienia bez uprzedniego przeprowadzenia badania ginekologicznego. Z treści zapytania wynika, iż do zmiany prezerwatywy doszło przed ejakulacją, a zatem ryzyko ciąży wydaje się być znikome. O ile czas wystąpienia plamienia mógłby odpowiadać plamieniu implantacyjnemu, tak jego przedłużający się charakter raczej wyklucza tę etiologię. W obecnej sytuacji wskazane byłoby kontrolne wykonanie testu ciążowego. Chciałabym również zachęcić Panią do wizyty u ginekologa, gdyż każde plamienie międzymiesiączkowe wymaga konsultacji specjalistycznej. Pozdrawiam