Ryzyko ciąży po pettingu dzień przed miesiączką

Witam! Tydzień temu wraz ze swoim chłopakiem uprawiałam petting. Następnego dnia dostałam okres (planowo - cykl 28-dniowy), więc był to dzień niepłodny. Również podczas wytrysku odległość między nami była znaczna. Jednak obawiam się, że partner mógł przenieść troszkę spermy na palcach, lub że przypadkiem otarł gdzieś swoją dłoń, a następnie mnie pieścił (nie myjąc jej). Dodam, że od tamtego czasu bardzo źle się czuję i mam wszelkie (znalezione w internecie) objawy ciąży. Wiem jednak, że może to być spowodowane zwyczajnie paniką. Czytałam również, że jeżeli doszłoby nawet do wprowadzenia plemników, to nie będą miały się jak "zadomowić", ponieważ kobieta nie ma jak wytworzyć im w tych dniach cyklu (zaraz przed okresem) warunków i wypłyną razem z krwawieniem, ile w tym prawdy? Wiem, że muszę zrobić test ciążowy, ale proszę o jakieś (najlepiej uspokajające) rozwinięte odpowiedzi. Z góry bardzo serdecznie dziękuję.

Witam! W opisanej sytuacji prawdopodobieństwo ciąży jest znikome. Opisane zdarzenie miało miejsce tuż przed miesiączką, czyli w dniu niepłodnym. Podczas miesiączki dochodzi do złuszczenia błony śluzowej macicy co uniemożliwia implantację. Nawet jeśli plemniki przeżyłyby w drogach rodnych 7dni (maksymalny czas przeżycia plemników) to w przypadku cyklu 28-dniowego nie dotrwają do ewentualnej owulacji. Podsumowując, opisane objawy mogą mieć inną przyczynę niż ciąża np. stres, a prawdopodobieństwo ciąży jest bliskie zeru. Dla uspokojenia może Pani wykonać test ciążowy z moczu po 14 dniach od zdarzenia, wydaje się, że wykluczenie ciąży może poprawić samopoczucie poprzez eliminację czynnika stresowego. Pozdrawiam serdecznie!