Ryzyko ciąży po pettingu i ocieraniu narządami płciowymi

Witam. Z moim chlopakiem uprawialismy petting. Boje sie ze jest ryzko zaplodnienia. Nie moge stwierdzic czy mial on sperme na placach gdy wkladal mi je do pochwy. Ale wiem ze wytrysk nastapil po za moimi narzadami. Wiem tez ze ocieral sie swoim penisem i moja lechtaczke i wargi. Czy jest ryzyko ze moge byc w ciazy? Wyczytalam w internecie ze to male ryzyko. Ze plemniki na skorze nie sa wstanie dlugo zyc i ze po paru minutach obumieraja. Tydzien temu mialam okres.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ryzyko ciąży w opisanym przez Panią przypadku jest znikomo małe ( praktycznie równe zeru). W razie wątpliwości można wykonać test ciążowy kilka dni po opóźnieniu się krwawienia miesiączkowego. Pozdrawiam