Ryzyko ciąży po pettingu w dni niepłodne

Ostatnio uprawiałam petting z moim chłopakiem. Dotykałam go ręką i on miał wytrysk, ale spuścił się w ręcznik papierowy, a potem wytarł członka i rękę. Po jakimś czasie, myślę, że po kilku, może kilkunastu minutach, ale nie pamiętam dokładnie, on zaczął mnie dotykać. Nie wkładał mi palców do pochwy tylko dotykał mojej łechtaczki. W międzyczasie dotykał też kołdry i ubrania. Czy istnieje jakieś ryzyko zapłodnienia w ten sposób? Dodam, że był to 5 lub 6 dzień mojego cyklu, więc chyba dzień niepłodny, bo cykle mam w miarę regularne, 28-dniowe, czasem zmieniają się o 2 - 3 dni.

Witam serdecznie! Przy założeniu, że Pani cykle trwają 25-31 dni można wyliczyć, iż dni płodne przypadają na 5-21 dzień cyklu. Oznacza to, że do zbliżenia doszło w ewentualnych pierwszych dniach płodnych. Opisana sytuacji nie wydaje się być bardzo ryzykowna. Nie doszło bowiem do bezpośredniego przeniesienia nasienia do dróg rodnych. Również należy podkreślić, iż plemniki obumierają w przeciągu kilkunastu minut w niekorzystnych dla dniach warunkach (np. pościel). Reasumując, nie widzę podstaw do obaw o ewentualną ciążę. Dla pewności może Pani jednak wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 14 dni po zbliżeniu. Pozdrawiam