Ryzyko ciąży po pierwszym stosunku a antybiotykoterapia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, kochałam się z chłopakiem w 13. dniu cyklu. Był to mój pierwszy stosunek seksualny. Za pierwszym razem chłopak wszedł we mnie bez prezerwatywy, trwało to jednak bardzo krótko dosłownie kilka ruchów, nastepnie użylismy prezerwatywy, która zsunęla się w czasie stosunku i została we mnie. Dodam, że od około dwóch lat biorę tabletki antykoncepcyje mercilon ze względu na leczenie hormonalne oraz że nie doszło do wytrysku we mnie. dwa tyg temu br antybiot clindamycin. istnieje ryzyko ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. W razie wątpliwości proszę wykonać test po 14 dniach od stosunku.