Ryzyko ciąży po pominięciu jednej z tabletek antykoncepcyjnych

Witam, wczoraj znalazłam w szufladzie opakowanie z jedną tabletką antykoncepcyjną, ostatnią z 3 tygodnia. Nie mam pojęcia, kiedy ją pominęłam, czy w poprzednim opakowaniu czy wcześniej. Proszę o radę co mam zrobić. Dzisiaj wezmę pierwszą tabletkę z 3 tygodnia.

Witam!

Niestety opis sytuacji jest bardzo ogólnikowy, dlatego możliwości postępowania nie są ściśle określone. Jeśli poprzednie krwawienia w przerwie między opakowaniami przebiegały prawidłowo to prawdopodobnie pominięta tabletka nie zmniejszyła skuteczności antykoncepcji lub nie było w tym czasie stosunku, który mógł doprowadzić do zapłodnienia. Dla całkowitej pewności można wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny można śmiało kontynuować stosowanie obecnego opakowania. W przypadku wyniku pozytywnego należy zgłosić się jak najszybciej do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!