Ryzyko ciąży po pominięciu pierwszej lub ostatniej tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Od dłuższego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne "Vibin mini". Przy ostatnim blistrze zapomniałam zażyć pierwszej tabletki, więc następnego dnia zażyłam dwie. Jakiś czas temu wyczytałam w ulotce, że ryzyko ciąży jest najwyższe, gdy pominie się zażycie pierwszej lub ostatniej tabletki z blistra. Napisano również, że gdy ominie się te dwie skrajne tabletki to należy dodatkowo się zabezpieczać, a ja tego nie robiłam. W związku z tym, boję się, że jestem w ciąży. Bardzo proszę o opinię.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Żadna metoda antykoncepcji nie zabezpiecza przed ciążą w 100%. Jeśli widzi Pani prawdopodobieństwo zajścia w ciąży należy wykonać test ciążowy około 28 dnia cyklu lub na początku kolejnego cyklu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę wykonać w razie czego test ciążowy, stosować czasowo dodatkowe zabezpieczenie i stosować dalej leczenie już według zaleceń. Pozdrawiam