Ryzyko ciąży po pominięciu pierwszej tabletki z opakowania

Witam!

Zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z nowego opakowania. Zawsze brałam o ok. 22, a wzięłam o 5 rano, opóźnienie wyniosło ok. 7-8h. Czy reguła 12h dotyczy także przyjęcia pierwszej tabletki? W tym dniu kiedy zapomniałam przyjąć pierwszej tabletki współżyłam jakiś czas bez prezerwatywy, ale wytrysk nastąpił na zewnątrz. Czy mam jakieś powody do zmartwień? Zawsze brałam tabletki regularnie, a tym razem zapomniałam, bo to była pierwsza tabletka.

Proszę o odpowiedź.

Witam!

Pierwsza tabletka z opakowania powinna zostać przyjęta dokładnie po 7 dniach przerwy, bez względu na czas krwawienia. Reguła 12 godzin dotyczy także pierwszej tabletki z opakowania. Wydaje się, że w opisanej sytuacji nie powinno dojść do zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej. Jednakże dla pewności warto przez pierwszy tydzień nowego opakowania stosować dodatkowo mechaniczną metodę antykoncepcji np. prezerwatywę.

Pozdrawiam serdecznie!