Ryzyko ciąży po przeniesieniu spermy na wzgórek łonowy

przez cienkie spodnie dotknelam spermy wzgorkiem lonowym, nie zmienilam ich, rowniez bylam podniecona. te sytuacje zdarzyly sie w dni plodne. prosze mi powiedzieć jak duże ryzyko ciazy

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Trudno jednoznacznie określić ryzyko. Jeśli ani Pani ani Partner nie dotykali Pani miejsc intymnych to prawdopodobieństwo zapłodnienia wydaje się niewielkie. Jeśli natomiast doszło do wprowadzenia palca do pochwy to sperma ze wzgórka łonowego mogła zostać wprowadzona do dróg rodnych i wtedy możliwość zapłodnienia istnieje.