Ryzyko ciąży po przerwaniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych po 19 tabletkach

Przerwalam stosowanie Madinette po 19 dniach. 17ego dnia wspolzylam z chlopakiem. Jakie jest ryzyko zajscia w ciaze, jezeli nie zaczne nowego blistra po 7dniowej przerwie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli po 7 dniowej przerwie nie przyjmie Pani tabletek z nowego opakowania, ryzyko ciąży jak najbardziej będzie istniało!