Ryzyko ciąży po przyjęciu tabletki po

Dzień dobry. 8 tygodni temu kochałem się z dziewczyną, po 40 godzinach wzięła tabletkę e***, dostała 2 razy okresu w planowanym terminie. Robiliśmy 2 razy test ciążowy, był negatywny, ale teraz od kilku dni odczuwa mdłości czy to może być ciąża? Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie, biorąc pod uwagę dużą skuteczność tabletek "72 h po" oraz to, że Pańska partnerka miała już dwa okresy, uważam, że ciąża jest mało prawdopodobna. Nudności mogą być spowodowane czymś zupełnie innym, np.: zapaleniem żołądka. Dobrze byłoby zgłosić się do lekarza rodzinnego, jeżeli będą się one utrzymywać dłużej.