Ryzyko ciąży po seksie bez zabezpieczenia z wytryskiem na zewnątrz

Czy poprzez seks bez zabezpieczen chodzi mi o wsow penisa max 3-4cm oraz o wytrysk na zewnatrz dziewczyna moze zajsc w ciaze? jakie sa szanse? bo właśnie jej sie spoznia pierwszy dzien okres i sie martwimy :( a ma zapewne jeszcze błone dziewicza bo jej sadze ze jeszcze nie przebilismy. Prosze o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po pierwsze błona dziewicza, nawet jeśli nieuszkodzona nie stanowi ochrony przed zapłodnieniem. Po drugie każdy stosunek bez zabezpieczenia niesie ze sobą ryzyko zapłodnienia, gdyż podczas całego stosunku wydzielany jest przez partnera preejakulat, który także zawiera plemniki. Głębokość penetracji nie ma żadnego znaczenia.
Wskazane wykonanie testu ciążowego minimum 14 dni od stosunku potencjalnie mogącego prowadzić do ciąży. Wcześniejsze wykonanie testu jest niewskazane, gdyż jego wynik będzie niewiarygodny.