Ryzyko ciąży po seksie oralnym

Więc pytanie jest banalne, bo sama nie wierzę, że może być to prawdą, ale wolę się upewnić. Więc, prawie miesiąc temu uprawiałam petting ze swoim chłopakiem, było to niedługo po okresie. Na dzień dzisiejszy jestem przed okresem, wspomnę, że jest nieregularny i zazwyczaj dostaję go po ponad miesiącu. Problemem, który mnie nurtuje... Czy mogło dojść do zapłodnienia? Chłopak nie miał wytrysku, tak mówi, był jedynie płyn "przedwytryskowy"... moje usta - jego członek - moje usta - jego usta - moje krocze, hm? Brzmi jak żart, ale strasznie się tym przejęłam, okresu dalej nie ma, a ból w podbrzuszu nachodzi mnie na samą myśl o tym, że to mogłaby to być prawda...
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście dostaję sporo takich pytań... Zazwyczaj odpisuję to samo: teoretycznie możliwa jest ciąża na skutek pettingu (gdy nasienie zostanie przeniesione do pochwy np. palcem), jednak w praktyce zdarza się to chyba bardzo rzadko (albo nie zdarza w ogóle...) - ja osobiście nie słyszałam o takim przypadku. W sytuacji opisanej przez Panią, ryzyko ciąży jest znikome, proszę się nie denerwować!

Pozdrawiam!