Ryzyko ciąży po seksie w dni niepłodne

Witam mam pytanie kochałam się ze stałym partnerem 2 razy...pierwszy raz z prezerwatywą drugi raz też ale za drugim razem pękła---partner nie doszedł jednak plemniki pozostały żywotne po pierwszym stosunku nie wiem czy mogę zajść w ciąże jeśli na 100% mam dni niepłodne...proszę o odpowiedź Agata
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Istnieje ryzyko ciąży w takim przypadku choć jest ono bardzo małe, ponieważ wg Pani były to dni niepłodne (choć nigdy nie można być tego pewnym do końca, regularne cykle miesiączkowe pozwalają z dużym prawdopodobieństwem to ustalić, ale nie jest to 100% metoda). Gdyby to były dni płodne prawdopodobieństwo to by było znacznie większe. Pozdrawiam