Ryzyko ciąży po seksie z pękniętą prezerwatywą

Witam, około 25 lutego powinnam dostać okres, do dzisiaj go nie mam. Zrobiłam 3 testy, które wyszły negatywnie, po czym podczas stosunku pękła nam prezerwatywa.

Czy mogę być w ciąży? Okresu nadal nie ma.
Dziękuję za odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Z Pani opisu zrozumiałam, że dopiero po wykonaniu testów odbył się stosunek, podczas którego pękła prezerwatywa. Pod tym kątem odpowiem na pytanie.

Pod wpływem wielu czynników jak stres, przeziębienie, gorączka, odchudzanie owulacja może wystąpić w innym terminie a miesiączka się opóźniać. Ponieważ do tej pory nie dostała Pani okresu, trudno ustalić termin jajeczkowania. Dlatego istnieje niewielkie ryzyko ciąży.

Testy, które wypadły negatywnie potwierdzają, że nie doszło do zapłodnienia na 10-14 dni przed ich wykonaniem.
Jeżeli miesiączka nadal będzie się spóźniać, należy wykonać test w terminie 14 dni po stosunku. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.

Najprawdopodobniej opóźnienie miesiączki wynika z powyżej wymienionych czynników i krwawienie niedługo się pojawi. Prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe.