Ryzyko ciąży po seksie z użyciem prezerwatywy

Witam panstwa moj okres byl nieregularny cykl mial 16, 21-26 dni co bylo spowodowane stresem duzym i nerwami w grudniu byl normalnie cykl 28 dni co z kalendarza dn plodnych wynika ze dzis byly dni nieplodne uprawialam seks z mezem z uzyciem prezerwatywy gdy maz doszedl i strzelil nie zdjal jej odrazu tylko lezal z nia kolo 10 moze 15 minut potem zdjelam ja i popiescilam jeszcze czlonka nie pamietam czy umylam po tym rece i podcieralam sie po zalatwieniu czy jest ryzyko ciazy

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo ciąży jest raczej niskie ale nie zerowe. Nawet jeśli prezerwatywa nie pęknie to ryzyko ciąży istnieje. Niestety nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji.