Ryzyko ciąży po stosunku analnym i kontakcie z ejakulatem

Witam. Mam pytanie. Otóż ostatnio dziewczyna chciala spróbować seksu analnego. Niestety za bardzo ja to bolalo. Wytrysku nie bylo, ale obawiam sie czy preejakulat nie sciakl w okolice pochwy. Mozliwe ze otarlem sie penisem w okolicach pochwy. Jak juz pisalem wytrysku nie bylo, tylko sam preejakulat. Czy jest ryzyko ciazy?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ryzyko ciąży w opisanym przypadku jest stosunkowo niewielkie. Dla pewności warto wykonać test ciążowy po 14 dniach od ryzykowanego stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.