Ryzyko ciąży po stosunku bez zabezpieczenia w 1 dzień po zakończeniu miesiączki

Kochałam się z chłopakiem dzień po zakończeniu miesiączki. Teraz strasznie się boję, że mogłam zajść w ciążę:( Chłopak twierdził, że nie doszedł... Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Współżycie tuż po skończeniu miesiączki raczej nie wiąże się z dużym ryzykiem ciąży - no, chyba, że ma Pani krótkie cykle. Jeśli nie doszło do wytrysku, to ryzyko ciąży zmniejsza się dodatkowo. Proszę poczekać na wystąpienie miesiączki - gdyby się spóźniała, to proszę wykonać test ciążowy (polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0 ).

Pozdrawiam!