Ryzyko ciąży po stosunku przerywanym

Witam. Mam taki problem i prosiłabym o jak najszybszą odpowiedź. Uprawiam z chłopakiem seks przerywany. Ale na kilka dni przed okresem spuścił się we mnie. Po kliku dniach zamiast okresu dostałam plamienie. Nie mam jak na razie żadnych objaw, ale czy mogę być w ciąży? Proszę o jak najszybszą poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli doszło do stosunku płciowego bez zabezpieczenia ciąża jest możliwa. Nie napisała Pani kiedy dokładnie miało to miejsce, czyli ile dokładnie dni przed miesiączką oraz ile dni trwają cykle i czy są regularne. W przypadku wątpliwości należy wykonać test ciążowy oraz udać się na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam