Ryzyko ciąży po stosunku przerywanym dzień przed planowanym okresem

ostatnia miesiaczke mialam 28.07.13 mam regularny cykl co 28 dni robilam stosunek przerywny z chlopakiem dzien przes miesiaczka. okres spoznia mi sie juz 4 dni...
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Dzień przed miesiączką to dzień niepłodny.
Praktycznie można wykluczyć ciążę i należy szukać innego wyjaśnienia opóźnienia się okresu.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Pomimo, iż niewielkie, to ryzyko zajścia w ciążę po tzw. "stosunku przerywanym" istnieje i należy się z nim liczyć. Jest to jedna z najmniej pewnych metod antykoncepcji.
O ile tylko do jednego stosunku doszło dzień przed planowaną miesiączką, to ryzyko zajścia w ciąże jest bardzo niskie. Na opóźnienie okresu może wpływać zmiana klimatu, podróże itp., dlatego dla pewności można wykonać test ciążowy "z moczu", który na tym etapie powinien być już czuły i dać prawdziwy wynik.