Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko ciąży po stosunku przerywanym dzień przed planowanym okresem

ostatnia miesiaczke mialam 28.07.13 mam regularny cykl co 28 dni robilam stosunek przerywny z chlopakiem dzien przes miesiaczka. okres spoznia mi sie juz 4 dni...
ponad rok temu

Przebieg badania mammograficznego

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Dzień przed miesiączką to dzień niepłodny. Praktycznie można wykluczyć ciążę i należy szukać innego wyjaśnienia opóźnienia się okresu.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Pomimo, iż niewielkie, to ryzyko zajścia w ciążę po tzw. "stosunku przerywanym" istnieje i należy się z nim liczyć. Jest to jedna z najmniej pewnych metod antykoncepcji. O ile tylko do jednego stosunku doszło dzień przed planowaną miesiączką, to ryzyko zajścia w ciąże jest bardzo niskie. Na opóźnienie okresu może wpływać zmiana klimatu, podróże itp., dlatego dla pewności można wykonać test ciążowy "z moczu", który na tym etapie powinien być już czuły i dać prawdziwy wynik.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy