Ryzyko ciąży po stosunku przerywanym a nadżerka szyjki macicy

Witam,

przedostatnią miesiączkę miałam 10-16.12., ostatnią miałam 17-22.01. Cykle nie zawsze mam regularne. Do zbliżenia doszło 3. lutego, bez zabezpieczenia, ale nie doszło do wytrysku wewnątrz pochwy. Jaka jest możliwość, że będę w ciąży? Mam też problem z nadżerką - chodziłam już do wielu lekarzy, ale wszyscy mówią, że jestem za młoda na wymrożenie czy wypalenie (mam 23 lata) i taki zabieg może wpłynąć na ciążę, jeżeli kiedykolwiek chciałabym mieć dzieci. Cytologia wychodzi na II grupę. Czy są jakieś pigułki dopochwowe, które zmniejszą objawy (upławy)? Brałam Lactovaginal i Floragyn, ale nie pomagały lub jakieś inne sposoby?

Pozdrawiam

Witam,

ostatni Pani cykl trwał 39 dni. Ustalenie dni płodnych możliwe jest wyłącznie przy dłuższej, najlepiej co najmniej 12-miesięcznej obserwacji cykli. Jak sama Pani wspomina, Pani cykle są nieregularne, a zatem wyliczenie dni płodnych bez powyższych danych nie jest możliwe. Ze względu na stosunek przerywany, nie można wykluczyć ciąży. Stosowana przez Państwa metoda zabezpieczenia niestety jest bardzo zawodna i wiąże się z dużym odsetkiem nieplanowanych ciąż. Nadżerka szyjki macicy jest z kolei jednym z najczęstszych zaburzeń u młodych kobiet. Metoda jej leczenia zależy od wielkości samej zmiany jak i potencjalnej przyczyny jej powstania oraz wieku pacjentki, a także jej planów prokreacyjnych. W Pani opisie nie znajduję wielu istotnych informacji na temat zmiany. Ze względu na II stopień cytologii nie widzę wskazań do leczenia zabiegowego. Uporczywe upławy wynikają ze stanu zapalnego, którego nie udało się Pani do tej pory wyleczyć. O ile leczenie farmakologiczne jest zalecane u młodych kobiet, to niestety cierpliwości i częstych wizyt w gabinecie lekarskim. W przypadku braku efektu leczenia farmakologicznego oraz w przypadku większych nadżerek, metodą z wyboru u młodych kobiet planujących potomstwo jest krioterapia, jako najbardziej oszczędzająca. Wybór należy jednak do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam