Ryzyko ciąży po stosunku przerywanym po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam!

2 lata brałam tab. antykoncepcyjne Yasminelle, 30 grudnia 2011 roku wzięłam ostatnią tabletkę z blistra i odstawiłam. Krwawienie wystąpiło normalnie po 5 dniach tak jak w każdej przerwie między blistrami. Miesiączkę dostałam po 20-paru dniach, właściwie to nie wiem, czy to miesiączka czy po prostu ze względu na odstawienie ? Następnie po 2,5 tyg. miałam jakby plamienie. Teraz ok. 19 marca miałam plamienie tylko 1 dzień razem z dziwnym śluzem w odcieniu brązowym. Do dnia dzisiejszego nie miałam miesiączki normalnej, czasami odczuwam ból jajników. 28 marca odbyłam przerywany stosunek z partnerem (wytrysk na zewnątrz). Czy mogę być w ciąży? Czy mogę już zrobić test ciążowy? Od odstawienia to był mój pierwszy stosunek. Pragnę dodać, że systematycznie od roku biorę Metypred na stałe w różnych dawkach i inne wziewne sterydy jak również leki na serce i żołądek.

Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!

Odstawienie antykoncepcji hormonalnej po kilkunastu miesiącach regularnego jej stosowania może prowadzić do zaburzeń miesiączkowania. Najczęściej obserwowane są nieregularne cykle, czasem występują plamienia międzymiesiączkowe. Podobne dolegliwości mogą być obserwowane nawet przez 6 miesięcy po odstawieniu tabletek. Stosunek przerywany nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia. W obecnej sytuacji nie można zatem wykluczyć ciąży. Jest jednak za wcześnie, by wykonać test ciążowy. Przyjmuje się, iż domowe testy ciążowy można wykonać po co najmniej 14 dniach od ryzykownego zbliżenia. Wcześniej, 10 dni po zbliżeniu, można wykonać test z krwi.

Pozdrawiam