Ryzyko ciąży po stosunku w 11 dniu cyklu i pęknięciu prezerwatywy

Ostatnia miesiączkę miałam 31 października. Dziś , tj. 11.11.2014 uprawialiśmy seks z prezerwatywą, partner wyjął członka przed wytryskiem, ale prezerwatywa była pęknieta. Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże i czy jest potrzebna tabletka 72 godziny po, ostatni raz zarzywalam taką tabletke w lipcu...

Renata GrzechociĹska

Witam.
Po pierwsze nie podała Pani długości i regularności swoich cykli dlatego ciężko ocenić czy miała Pani wówczas owulację, czy nie. Przy cyklach 28 dniowych, owulacja zazwyczaj występuje 14 dnia cyklu, do zapłodnienia może dojść na ok 3 dni przed i 3 dni po owulacji. Jeżeli nie doszło do wytrysku w drogach rodnych, ryzyko jest niskie.
Branie często antykoncepcji "po" powoduje duże zmiany hormonalne w organizmie, dlatego proponuję jej nie nadużywać i dokładnie ocenić ryzyko ciąży.
W przypadku wątpliwości czy jest Pani w ciąży, czy nie proszę zrobić za ok 10 - 14dni test ciążowy.
Pozdrawiam