Ryzyko ciąży po stosunku w bieliźnie

Witam! Mam pytanie, czy jest możliwa ciąża, jeśli ja byłam bez bielizny, natomiast mój facet miał na sobie majtki? Nie miałam wtedy dni płodnych, było to 2 dni przed okresem. Robiłam test ciążowy 6 dni po ewentualnym zapłodnieniem, wynik był negatywny. Natomiast w ostatnim czasie dziwnie się czuje, czy jest możliwość zajścia w ciążę w ten sposób. Bardzo proszę o odpowiedź, z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam, Asia

Witam serdecznie, w opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Wynika to z dwóch faktów. Po pierwsze bielizna stanowi barierę dla nasienia i uniemożliwia przedostanie się do dróg rodnych. Po drugie, do zbliżenia doszło w trakcie trwania dni niepłodnych. Wynik wykonanego testu ciążowego niestety nie może zostać uznać za wiarygodny, gdyż został wykonany za wcześnie. Jeżeli zależy Pani na ostatecznym wykluczeniu ciąży, wskazane będzie powtórzenie testu za tydzień. Pozdrawiam