Ryzyko ciąży po stosunku w ostatnim dniu płodnym

chciałem się zapytać ile żyją plemniki na skórze po wytrysku?to po1 a po 2czy istnieje możliwość zajścia w ciążę gdy wytrysk jest na zewnątrz i jak ręce są brudne od spermy i je wytrzemy o ręcznik a palcami wejdziemy w kobietę to może ona zajść w ciążę?pytam się bo właśnie tak zrobiłem moja dziewczyna była wtedy w ostatnim dniu nie płodnym.wydarzyło się to 3,01,14 ona ma regularne miesiączki co 30dni ostatnią miała 25,12,13 bardzo się boję że mogła zajść w ciąże.proszę o szybką odpowiedź.

Takie zachowania seksualne niosą ryzyko ciąży- w każdym przypadku. Jeśli dochodzi do współżycia trzeba brać odpowiedzialność za swoje zachowania. Nie ma danych mówiących o długości życia plemników na skórze. Wiadomo jedynie że w środowisku pochwy żyją do 72 godzin.