Ryzyko ciąży po włożeniu preejakulatu do pochwy

Witam. Wraz z moją dziewczyną często zdarza nam się uprawiac sex oralny pobudzając partnera w miejscach intymnych. Nie uprawiamy innego rodzaju sexu ze względu na pbawę przed ciążą. Moje pytanie: czy gdy miałem preejakulat wcześniej na palcu około 22:00 i włożyłem palec do pochwy partnertki około 3:20 mogę być jeszcze plemniki ? Czytałem że sa one bardzo wrażliwe i po kilkunastu minutach obumierają. Czy to prawda? Jest szansa na ciążę? Partnerka była w 5 dniu okrsu cykle 33 dni. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo ciąży jest raczej niskie. Po takim czasie plemniki na palcach raczej nie będzie. Po za tym uważa się że plemniki preejakujacie pojawiają się przy dużej ilości plemników w nasieniu.