Ryzyko ciąży po wprowadzeniu spermy palcem do pochwy w dni płodne

Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę, jeżeli nie doszło do wytrysku w pochwie, ale zaraz po stosunku wprowadzono palcem całą spermę głęboko do pochwy. Wtedy były dni płodne.

Witam!

W przypadku odbywania stosunku bez zabezpieczenia istnieje ryzyko zajścia w ciążę, nawet jeśli do wytrysku nie doszło w pochwie partnerki. Do zapłodnienia mogło dojść przy udziale plemników zawartych w preejakulacie (wydzielinie gruczołów opuszkowo-cewkowych oraz gruczołów cewkowych). Przy wprowadzeniu spermy do dróg rodnych po upływie pewnego czasu praktycznie nie ma ryzyka zajścia w ciążę, ponieważ plemniki obumierają szybko w niekorzystnych dla siebie warunkach poza drogami rodnymi kobiety. W razie niepewności proponuję wykonanie testu ciążowego po 2 tygodniach od stosunku - w terminie spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie!