Ryzyko ciąży po zabawach intymnych

Witam i proszę o pomoc. Tydzień temu w sobotę bawiliśmy się z moim chłopakiem. Były to tylko zabawy palcowe. On wkładał mi palce do pochwy. Nie było seksu a on nie miał wytrysku, tylko jego penis był trochę wilgotny. Wydaje nam się, że się nie dotykał, ale pewności nie mamy. Później przez jakiś czas (ok. 2 min.) siedziałam na nim, ale oboje byliśmy w majtkach. Ostatni okres miałam 2 czerwca i cykl trwa ok. 33-36 dni, rożnie to bywa. Teraz jest 8 lipca, a okresu nadal nie ma!. Bardzo się boję i ciągle o tym myślę... Może to przez te upały albo ten stres, oj proszę o pomoc. Czy to może być ciąża? Bez stosunku i wytrysku?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Zajście w ciążę w takiej sytuacji jest bardzo nieprawdopodobne. Nie tylko nie doszło do stosunku i wytrysku, ale cała sytuacja najprawdopodobniej miała miejsce pod koniec cyklu płciowego, w okresie niepłodnym. Często w okresie wakacyjnym dochodzi do pewnych nieregularności i wydłużania się cykli płciowych u kobiet. Może Pani tego właśnie doświadczać, szczególnie jeśli nałożył się na zmianę pogody jakiś wyjazd czy silny stres. Proszę się nie przejmować na zapas. Jeśli myśli Pani o rozpoczęciu współżycia, to proszę poczytać najpierw o antykoncepcji i cyklu płciowym. Jeśli jednak miesiączka nadal nie przyjdzie w ciągu tygodnia i cała sytuacja nie będzie dawała Pani spokoju, to dla własnego uspokojenia proszę wykonać test ciążowy, w dwa tygodnie od tej sytuacji, którą Pani opisała. Jego negatywny wynik wykluczy ciążę. W razie powtarzania się dużych nieregularności cyklu płciowego proszę udać się do lekarza ginekologa. Pozdrawiam serdecznie!